MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH 2009

MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DEN, ZÁVOD V PROLOGU NA 1,7 KM,  ČEŠI MAJÍ 4 EVROPSKÉ TITULY!

Evropský šampionát začal ve čtvrtek 9.7. 2009 Plzni, hlavním městě koloběžek v ČR,  Prologem na 1,7 km. Start hlavního závodu s více jak 100 účastníky byl v 17:00 na cyklodromu Rapid na Doubravce. Počasí nakonec závodníkům poměrně přálo a déšť přišel až po dojezdu posledního borce. V cíli se všichni shodli, že  trasa a délka byla extrémně náročná.
 V hlavní kategorii mužů brali všechny medaile čeští závodníci! První  a i svůj premiérový evropský titul získal plzeňský závodník Petr Pešta, před druhým Janem Vláškem a třetím Ladislavem Provodem, také závodníkem KK Plzeň. V ženách naopak kompletně obsadily stupně vítězů Holanďanky. Zvítězila Hermien Koers před druhou Rosanne Reijne, a třetí Wenda Zuiddam. První česká žena Martina Smitková byla čtvrtá.
V dalších kategoriích, kadetech  získal  své první evropské zlato Marek Kadlec a druhý byl Lukáš Prvovod oba KK Plzeň V juniorech zvítězil Točík, veveteránkách Ivana Dvořáková.

———————————————————————————————-

MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH – Dlouhý závod 10.7-2009

Dlouhý závod Evropského šampionátu odstartoval před desátou dopolední z Plzně Košutky. Muži a veteráni jeli 33 km a ženy s juniory a kadety 21 km.
V ženách stejně jako prologu zvítězila holandská závodnice  Wenda Zuiddam před svojí reprezentační kolegyní Rosanne Reijne a třetí českou favoritkou Martinou Smitkovou.
V mužích se na konci prvního za tří kol odpoutala dvojice favoritů fin Kai Immonen a český suverén Ladislav Provod. Ve vzájemném souboji měl  více sil Immonen a získal Evropský titul. Provod dojel na druhém místě a třetí pak další čech Richard Jisl.
V dalších kategoriích, kadetech získal už druhé první evropské zlato Marek Kadlec, kadetkách Jislová Jessica, juniorech zvítězil Jaroslav Točík. Stejně jako Marek Kadlec má svůj druhý evropský titul  Ivana Dvořáková.
výsledky dlouhého závodu zde:  33KM- pátek (1)
——————————————————————————————–

MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH – Štafety 10.7.2009
Čeští muži získali zlato a navázali tak na loňský úspěch z Mistrovství světa
Plzeňská část Mistrovství Evropy na koloběžkách snad ani nemohla být pro české muže úspěšnější. Po evropském titulu Petra Pešty ze čtvrtečního prologu, pátečního stříbra Provoda dopadly skvěle i štafety na 25 minut. Po nervy drásajícím souboji s finskými rivaly dokázalo trio ve složení Pešta, Jisl a Provod v závěrečné části závodu vybojovat Evropské zlato a navázat tak na svůj loňský světový titul!
České ženy pak skončily druhé za holandskými favoritkami.
„ Důležité bylo, že jsem  dokázal na prvních úsecích držet krok s finskou hvězdou Kaiem Immonenem, a kluci pak v posledních kolech dokázali na své soupeře něco málo najet, Také předávaní koloběžky nám šlo skvěle a Finové na předávkách nic nezískali.  Ale zlatý závod nám sebral hodně moc sil a tak uvidíme kolik jich bude na zítřejší těžké kritérium v Lounech a závěrečnou nedělní časovku.“ shrnuje pocity ze závodu Petr Pešta.
MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH – Kritérium Louny 11.7.2009
Čeští muži získali zlato a stříbro a pokračují v úspěšném tažení šampionátem
I v Lounech pokračuje úspěšné tažení českých závodníků Mistrovstvím Evropy na koloběžkách. Čeští muži přidali v městském kritériu na 17 km do medailové sbírky zlato a stříbro. Zvítězil Ladislav Provod a druhý dojel jeho týmový kolega z KK Plzeň Petr Pešta,  až třetí pozici pak obsadil favorizovaný Fin Kai Immonen.
V ženách pak pokračují v úspěších holanďanky, když obsadili kompletní stupně vítězů. Již třetí zlato získala  Wenda Zuiddam před Hermien Koers a třetí Rosanne Reijne. Čtvrtá skončila nejlepší Češka Martina Smitková.
„ Fantastické sice jsme měli nějaké představy, jak bychom mohli na Evropě jezdit, ale  co jsme dokázali je už opravdu nad plán, opravdu se nám daří.  Dnes závod patřil Láďovi, já se až do cílové rovinky přetahoval s Immonenem a reprezentačním kolegou Richardem Jislem,  do finiše jsem si věřil a v pohodě to vyšlo.“ shrnuje pocity ze závodu Petr Pešta

MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH – časovka Louny 12.7.2009
Čeští muži „vypálili rybník“  zbytku Evropy i v závěrečné časovce na 16 km a obsadili kompletní stupně vítězů.
I závěrečný závod Mistrovství Evropy na koloběžkách v Lounech přinesl medaile českým reprezentantům. Čeští muži „vypálili rybník“  zbytku Evropy i v závěrečné časovce na 16 km a obsadili kompletní stupně vítězů.
 Pro druhý Evropský titul si dojel Ladislav Provod, druhý dojel Richard Jisl a třetí Petr Pešta, který si tak dokompletoval sadu medailí z individuálních závodů. Čtvrtá pozice pak zůstala pro  Fina Kaie Immonena.
V ženách  další titul pro Holanďanky přidala Rosanne Reijne, před druhou Hermien Koers a třetí českou reprezentantkou Martinou Smitkovou.
„ Na vítězné vlně jsme se svezli až do konce. Po kritériu i časovka patřila Láďovi, Richard Jisl si zpravil chuť po nevydařeném finiši kritéria a já v druhé polovině závodu začal mírně najíždět vteřiny na Immonena, až jsem ho i předjel .“ shrnuje pocity ze závodu Petr Pešta.
Čeští závodníci mají opravdu až neskutečnou sbírku medailí ze 4 individuálních závodů 3 Evropské tituly pro plzeňské duo k tomu zlato s reprezentačním kolegou Richardem Jislem. Dál Češi získali 4 stříbrné a 4 bronzové medaile. Největší favorit šampionátu Fin Immonen získal Evropský titul v dlouhém závodě, bronzovou medaili v kritériu a ve štafetě s dalšími reprezentačními kolegy podlehl v napínavém souboji českým závodníkům a bral stříbrnou medaili.
„Je to vlastně poprvé co jsme takhle jasně dominovali, v minulosti to bylo s Finy spíš naopak, ale letos patřilo domácí Mistrovství Evropy nám.“ doplňuje spokojený trojnásobný Evropský šampión Ladislav Provod.