Přeskočit na hlavní obsah

Zlatá koloběžka Plzně 2007 je minulostí

Zlatá koloběžka Plzně 2007 vřazená do programu města týden bez aut a seriálu nejvyšší domácí soutěže Česká Rollo liga, má za sebou další úspěšný ročník. Alespoň v to doufáme, ikdyž zamyšlená tvář Milana Gazárka na úvodní fotce asi mé tvrzení nedokládá.

Široká plejáda závodníků z celé republiky nejprve v sobotu odpoledne absolvovala náročnou časovku o tituly Mistra České republiky na trase od železničního mostu v Ejpovicích přes obec Klabava, průjezdem okrajem Litohlav a závěrečným stoupáním na kopec Hůrka. A v neděli dopoledne pak kulminoval závodní program koloběžkářů v areálu SPK Rapid sport Lopatárna závody pro děti a mládež a následně půlmaratónem mužů a žen.

Sobotní časovkářskou bitvu o republikové tituly opanovali v mužské kategorii domácí Ladislav Provod a druhý Petr Pešta za nímž třetí jen těsně skončil Richard Jisl z Kidokai Jablonec. V ženách získala titul mistryně republiky Lucie Gazárková z Ultima teamu před závodnicemi KK Plzeň, druhou Martinou Smitkovovou a třetí Patricií Kadlecovou.

Nedělní závody za krásného slunného počasí na cyklodromu SKP Rapid nejprve patřily dětem a mládeži. Početnému startovnímu poli malých koloběžkářů dominovali nedávní celkový vítězové Dětské ligy 2007, v mladší kategorii Michal Provod a starších žácích Marek Kadlec. Na start půlmaratonu ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ se pak postavil početný peloton široké výkonnostní plejády koloběžkářů. Čelo závodu záhy ovládlo úspěšné sobotní duo Ladislav Provod a Petr Pešta s nimiž třetinu závodu držel krok Richard Jisl z Kidokai Jablonec. Jisl však v dalším průběhu ztrácel a nakonec byl pohlcen spolupracující skupinkou Pavel Legát a Milan Gazárek. Na špici závodu až do konce drželi extrémně vysoké tempo Provod s Petrem Peštou, když cílový finiš dopadl úspěšněji pro Ladislava Provoda, který se tak mohl radovat z dalšího vítězství. Společně pak závodníci pořádajícího klubu získali druhý víkendový double. Třetí místo vybojoval v dlouhém nástupu Milan Gazárek z Ultima teamu. V ženách rychlým začátkem získala rozhodující náskok a následně i vítězství v závodu Lucie Gazárková z Ultima teamu před závodnicemi KK Plzeň, opět druhou Martinou Smitkovovou a třetí Patricií Kadlecovou.

„Myslím, že ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ dopadla jak z pořadatelského tak závodního hlediska pro náš Klubu úspěšně. Nedělní závod znovu přilákal několik místních svátečních závodníků i nové jezdce. Pro domácí borce byla čest předvést se před domácím publikem a určitě nejen mě potěšili nadšeně fandící příznivci, mezi kterými bylo i mnoho předtím závodících dětí,“ Koloběžková závodní sezóna už má před sebou jen poslední díl a to opět Mistrovství republiky, tentokrát v maratonu, který je na programu 6. října v Benešově u Semil. Klub koloběhu Plzeň chystá na rozloučení se sezónou 2007 početnou výpravu.

Výsledky ze „Zlaté Koloběžky Plzně 2007“ ve formátu .xls stahujde zde.

Tento příspěvek byl publikován dne 17. 9. 2007 (Pondělí) v 12.45 v rubrice Akce a závody. Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál. Komentáře a trackback jsou uzavřeny.

Komentáře jsou zavřeny.

Rubriky

Archiv článků

Nejnovější články