ZLATÁ KOLOBEŽKA 2016 – MISTROVSKÉ TITULY pro Pelce a Ševcovou

Koloběžkový sport zažívá svůj rozmach a poslední červnový víkend (25 – 26. června) proběhlo Plzni Mistrovství republiky.
FOTOSTENA_kolobezka-fcb -  zlk
Plzeň je tradiční koloběžková destinace a pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň dokázal ke svému dvacátému výročí pořádání koloběžkových závodů zajistit na osvědčených trasách bezvadnou organizaci, kterou doprovázela uvolněná pohodová atmosféra, byť šlo o Mistrovské tituly. Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění a nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu.
Absolutním vítězem kritéria a Mistrem republiky se stal Tomáš Pelc před Michalem Kulkou (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým). Na ZLATÉ KOLOBĚŽCE 2016 se tedy v nejlepší formě představili nejlepší čeští závodníci, kteří během několika dní doplní Marka Kadlece, který již trénuje před Mistrovstvím světa v Austrálii.
V ženách celkově zvítězila Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Šárkou Waldhauserovou (BoKolobka tým Ostrava), třetí celkovém pořadí skončila Michaela Malečková (Koloběžci Pardubice).
Podvečerní závod štafet absolvovalo 25 týmůjemuž dominovaly 2 štafety Ultima K.Lap Teamu před třetím družstvem Bezpedálů. V ženách podobně dominovaly dvě štafety KOSTKA Racing týmu před třetím ženským týmem Koloběžci Pardubice.
Nedělní dlouhý závod mužů na 34,5 km a žen na 24 km přinesl v celkovém pořadí úplně stejné výsledky jako sobotní kritérium –  Mistrem republiky se stal Tomáš Pelc před Michalem Kulkou (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým). V ženách celkově zvítězila a Mistrní republiky je Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Šárkou Waldhauserovou (BoKolobka tým Ostrava), třetí celkovém pořadí skončila Michaela Malečková (Koloběžci Pardubice).
Plzeňáci se prosadili v jednotlivých kategoriích, druhá místa v ženách senior brala Martina Kadlecová. Nestárnoucí legenda, Ladislav Provod, bojoval každý závod na špici pelotonu a celkovými pátými místy dvakrát zvítězil v kategorii Masters nad 40 let. V této kategorii bral v sobotu po těsném finiši za Provodem stříbrnou medaili Petr Pešta, jinak hlavní pořadatel Zlaté koloběžky. Ve veteránkách si pak sobotní a nedělní medaile podělili Dagmar a Naděžda Kadlecovi.
„Vypadá, že většina závodníků odjížděla z Plzně spokojená, což je skvělé. Slibovaná silná bouřka přišla až v noci na neděli a tudíž jsme ani jeden den nezmokli, přívaly vody nám však přidělaly práci v neděli ráno, kdy jsme museli odklízet z nově z krásné nové silnice napadané větve, kameny a bahno. Mám radost z početné účasti dětí pod 10 let i to jak se účastníkům líbilo na cyklo-oválu SKP Rapid. Na závěr zopakuji, že stále platí dnes již okřídlený slogan o charakteru koloběžkového sportu: „Rámy závodních koloběžek postavené na míru včetně karbonových speciálů, pohodlné univerzálky, ale i „na koleně“ vyrobené konstrukce.. Natvrdo nafoukané pláště, svižná jízda, … výkonnostní sportovci, hobíci, malé děti, žáci, krásné studentky i zralé ženy, mladí muži a ostřílení matadoři. Chuť cestovat na závody stovky a tisíce kilometrů, radost z pohybu, vůle podat maximální výkon bez vidiny materiálního a finančního zisku. …. sport ve své pravé podobě.“ Končí své hodnocení předseda PSP KK Plzeň Petr Pešta.