ZLATÁ KOLOBĚŽKA 2014 PROBĚHLA ÚSPĚŠNĚ

Dlouhého závodu seriálu Česká Rollo liga 2014, který se v neděli 22. června 2014 odehrál v obci Těškov na Rokycansku se zúčastnilo 108 koloběžkářů všech kategorií od žáků po veterány!
Náročná trať  s těžkým stoupáním přímo v obci poskytla přihlížejícím divákům dokonalý pohled na projíždějící koloběžkáře a jejich závodní speciály. Fanoušci, kterých bylo na koloběžkové poměry nadprůměrné množství, velmi hlasitě projíždějící závodníky povzbuzovali a to tak, že se téměř každý ve velmi příjemné atmosféře snažil vystoupat kopec co nejhbitěji, i když s přibývajícími koly bylo na tvářích závodníků vidět, že bojovat o umístění v závodě je v Těškově náročné, ale přesto krásné.
Na samém čele závodu se od 4 kilometru odvíjel strhující souboj kvarteta české špičky, Marka Kadlece a Ladislava Provoda z PSP KK Plzeň a Tomáše Pelce a Jaromíra z Odvárky u Ultimy Praha. Tito závodníci aspirující na medailové umístění na domácím Mistrovství světa 2014 konaném ve dnech 29. – 31. srpna v Plzni jeli v extrémně vysokém tempu až do samotného konce závodu, když až v posledních 400 m náročného stoupání, rozhodl závod pro sebe Tomáš Pelc, před druhým Markem Kadlecem a třetím Jaromírem Odvárkou. Ladislav Provod, vítěz kategorie masters dojel celkově čtvrtý. Čas vítěze 1 hodina a 39 vteřin na trase dlouhé 30 km mluví za vše.
V kategorii žen z přehledem zvítězila Pavlína Soukupová z Ultimy, před celkově druhou a zároveň vítěz kategorie masters Šárkou Waldhauzerovou a třetí Adélou Sumcovou, obě z klubu Lipenští draci.
V kategorii veteránů a veteránek zvítězili Jan Horák a Ivana Dvořáková. V kadetech a kadetkách pak zvítězili Ondřej Hlosta a Kateřina a Ševcová Kristýna, v žácích a žákyních Vojtěch Suchánek a Eliška Onderková.

Jak vše dopadlo je vidět v přiložených výsledcích.
Dále si je možné stáhnout elektronickou verzi Diplomu, kam si je možné přímo vepsat své jméno a umístění v závodě a buď uložit a nebo vytisknout.
Pak je i zajímavé video c cílové kamery časomíry APACHI
Místní hasiči ve spolupráci s obcí Těškov přichystali pro děti akci „Před posledním zvoněním“, kde byla k vyzkoušení jízda na koloběžkách, chůze na chůdách, skákání v pytli, a další atrakce.
Pořadatel závodu PSP KK PLZEŇ děkuje za podporu Obci Těškov za poskytnuté zázemí i místním hasičům, kteří perfektně zajistili uzavření trasy závodu.