Česká Rollo liga 2004 zahájila o tomto víkendu v Českých Budějovicích

Ultima Praha úspěšná, přesto Klub koloběhu Plzeň urval ve tvrdé konkurenci sedm medailí, Provod 2x zlatý.
Zahájení nejvyšší koloběžkové soutěže České Rollo ligy proběhlo o víkendu 24 – 25. dubna v Českých Budějovicích. První ligové kolo potvrdilo předpoklady a zejména závodníci Ultima K.L. Týmu úspěšně zaútočili na výsadní pozice KK Plzeň. V ženách jak v sobotním dlouhém závodě, tak nedělní časovce jasně zvítězila mladá Anežka Zýková z Ultima Praha a v mužích ji dvěma třetími místy napodobil týmový kolega Jan Vlášek.
V sobotu v dlouhém závodu mužů na 28 km při dešťových přeháňkách, chladnu a silném větru se na šestém kilometru po startu oddělila dvojice KK Plzeň Provod, Cvalín a svůj náskok zvyšoval až do závěrečného finiše, kde doslova o plášť zvítězil Provod. Další muži KK Plzeň se v těsném dojezdu pětičlenné skupiny prosadili na čtvrté a páté místo, Petr Pešta a Michal Pešta. V nedělní 11 km dlouhé časovce se pořadí na prvních čtyřech místech nezměnilo a na páté se po sobotních problémech prosadil Tlapa z Ultimy Praha.
V ženách v sobotním dlouhém závodě jela na špici až 2 km před cílem čtyřčlenná skupina ve složení Zýková (Ultima), Harmanová (R+Penco) se Štejrovou a Kupilíkovou (obě KK Plzeň), což byla v ženském koloběhu poměrně nevídaná situace. Zýková v závěru zvýšila tempo a závodnice do cíle dojely s mírnými odstupy v pořadí Zýková, Štejrová, Harmanová, Kupilíková. Při nedělní časovce Zýková předvedla suverénní výkon, na druhé místo se svojí první koloběžkovou medailí prosadila Alena Kupilíková a třetí o dvě vteřiny dojela Markéta Štejrová, obě KK Plzeň.
“Letošní liga bude opravdu vyrovnaná, evidentně nám bude několik závodníků šlapat na paty, v prvním kole jsme obstáli podle mých předpokladů. Pokud budeme obdobné výsledky vozit i z dalších závodů bude to pěkné. Pro mnohé koloběžkáře byla překvapující relativně slabší výkonnost Markéty Štejrové, ale vzhledem k vlekoucímu se zranění kotníku a po zahájení přípravy neskutečně dlouhému zánětu dutin není možné několika měsíční tréninkový výpadek nahradit. Na prvních závodech ukázal svoji sílu naše nová akvizice Alena Kupilíková a vypadá, že v budoucnosti splní naše očekávání. Jinak pro náš klub je nejen po závodní stránce, ale zejména pořadatelsky prioritou červnové historicky první Mistrovství světa v koloběhu, které bude hostit Plzeň 5. 6 . 6. 2004“ hodnotí proběhlý víkend vedoucí KK Plzeň Petr Pešta.