Přeskočit na hlavní obsah

Velikonoční soustředění skončilo úspěšně

Fotka účastníků na Velikonočním soustředění

Opět po roce, respektive opět v čas velikonoční, ve dnech 14. – 17. dubna, absolvovala equipa našich závodníků a jejich doprovodná suita koloběžkové soustředění. Tentokrát relativně blízko Plzně v oblasti obcí Žihle a Rabštejn nad Střelou v rekreačním areálu Sklárna. Znovu jsme tam nebyli sami, ale se spousty jiných sportovců, zejména orientačních běžců a my tvořili tandem s Klubem orientačních sportů Slavia VŠ Plzeň ( http://vpm.eob.cz/ ).

Měli jsme sice vytipované nějaké trasy na delší výlety, ale počasí i docela pokročilá doba k zahájení závodní sezóny dala koloběžkovým výjezdům tvrdší ráz. Žlutická pahorkatina totiž nabízí velmi těžké terény a nebylo tréninku, kdy bychom nezdolávali kopce o délce několika kilometrů a hodně často o stoupání 16 % až 18%.

Samotné tréninky probíhaly, co se týká zdraví hladce, nikdo se nezranil, ale tamní silnice nám připravily zatěžkávací zkoušku materiálu. Na každé vyjížďce nás v některém úseku komunikacích třetích tříd čekaly obrovské výtluky, ostré kamny a štěrk nebo alespoň hodně hrubý asfalt. A tak nebylo dne, kdy by nedošlo k defektu, prasklému drátu nebo i blatníku.

Na úvod, v pátek dopoledne, nás rekreační středisko Sklárna schované v hlubokých lesích ve výšce více jak 500 mn.m. přivítalo vydatným deštěm a teplotou 6°C. Nicméně od té chvíle se počasí vylepšovalo a co bylo v plánu odtrénovat, se zvládlo. Přitom jsme samozřejmě projížděli krásnou krajinou údolí řeky Střely, stoupaly strmé stupání, viděli stolovou horu Vladař i obce Žihle, Manětín, Mladotice, Rabštejn, Chýše, Jesenice, Blatno, Tis apod.

V neděli před obědem nás pak ze zažitého rytmu vytrhl orientační závod šestičlenných štafet na různých dopravních prostředcích a běhu. Takže KOLOBĚH ZAŽIL ORIENTAČNÍ PREMIÉRU! Myslím, že jsme se s mapou a nalezením kontrolních bodů docela dobře vypořádali. No a ve vítězném družstvu byli pak 2 koloběžkáři! Zahajoval dětským během Lukáš Provod, pak orienťák staré gardy pí. Beránková, třetí koloběžkový úsek Petr Pešta, bikeorienťák Achac a klasický orienťák Tomáš Rauch.

Odpoledne jsme po této závodní sprinterské vložce na cca 2km zvolili bez koloběžek a vydali se hlubokým lesem při stopovačce pro koloběžkovou omladinu i část týmu směrem do kulturně-restauračního zařízení v obci Tis. Tam si většina z nás zpravila chuť z některých méně hodnotných jídel podávaných ve Sklárně a byl z toho pěkný večírek. Nejtvrdší jedinci se vraceli za hluboké tmy

Ženy pak přežily téměř ve zdraví ranní pondělní koledování a tak jsme se po posledním těžkém tréninku a po obědě mohli spokojeně rozjet do svých domovů.

Na závěr snad upřesnění, že tohle soustřeďko absolovovalo 14 kolobkářů. Bohužel chyběl Michal Pešta se svojí přítelkyní, neboť mu účast znemožnila nemoc.

Tento příspěvek byl publikován dne 18. 4. 2006 (Úterý) v 13.34 v rubrice Akce a závody. Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál. Komentáře a trackback jsou uzavřeny.

Komentáře jsou zavřeny.

Rubriky

Archiv článků

Nejnovější články