TŘÍKRÁLOVÝ BĚH NA LYŽÍCH VYHRÁL VE STRHUJÍCÍM FINIŠI PŘED PROVODEM FABIŠOVSKÝ

Z důvodu  neuveřejňování aktualitek v lednu se teď objevují i trochu starší, ale přesto zajímavé zprávy.

8. ledna 2011 se konal Tříkrálový běh na lyžích o cenu Agro–Bio Rokycany. 4. ročník závodu byl ohrožen oblevou a vytrvalým deštěm, který ustal  těsně před startem závodu. Podmáčená a těžká trať i s několika loužemi neodradila třicet lyžařů.
Od startu se do čela závodu vrhl neohroženě lyžař  a koloběžkář Ladislav Provod a rozdrobil celé startovní pole. Za Provodem s malou ztrátou jel Ladislav Fabišovský( 4.místo z MČR v cyklistické časovce jednotlivců),  který nemohl první dva okruhy Provoda dojet. Od 3 okruhu se závod stal  pro oba uprchlíky rovnoceným a Ladislav Fabišovský začal získávat jistotu k útoku, který mu v posledním kole vyšel a bezpečně zvítězil.

O třetí místo byl boj až na pásku, mezi oddílovými kolegy z USK CS Plzeň Petrem Peštou a Richardem Šimurdou. Mezi ženami zvítězila Zuzana Šmídová TJ ZČE Plzeň. Přeborníkem okresu Rokycany se stal Dušan Mastný, nejlepším v klasickém běhu byl Zdeněk Rubáš a nejlepším těškovákem byl Václav Vild. Na charitativní Tříkrálovou sbírku ochotně přispěli účastníci i diváci závodu výtěžek je určen pro domov sv.Vavřince v Meclově pro lidi s psychickým onemocněním.