logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Stále nám to super lyžuje – medaile z MČR!

MČR veteránů

Srdečně zdravím všechny čtenáře aktualit našeho webu! Opět máme výbornou zprávu z lyží – Láďa Provod i Markéta Štejrová získali medaile na MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V BĚHU NA LYŽÍCH.
Mistrovství to sice nebylo úplně to nejostřejší, neboť se jednalo o první MČR veteránů v běhu na lyžích. Ano, je to tak, v lyžařském světě se mění kritéria a vznikl úsek pro veterány tj. lyžaře nad 30 let a výše, tedy většinou pravidelně pracující lidi, kteří lyže milují, ale už to prostě nezvládají na té úplně vrcholové úrovni. Takže z tohoto úhlu pohledu je část našeho koloběžkového klubu, včetně nejužší špičky už kategorie veteránská.
A tak se sešla o víkendu 21. – 22. ve Žďáru nad Sázavou ve Ski areálu Martina Koukala početná eqipa lyžařů z celého Česka, aby si to rozdala v několika kategoriích ( po ca 10 letech) o tituly Mistra republiky.
Sobotní závod na 20 km klasicky skvěle sedl oběma mužům v zimě závodících v barvách USK CS Plzeň Ládovi Provodovi i Petru Peštovi. Láďa ve finiši tříčlenné skupinky vybojoval parádní druhé místo a Petr dojel s mírným odstupem pátý. V neděli na 10 km volně zase dokázala vybojovat bronzovou placku Markéta Štejrová.
Fotka je z neděle, chvilku před odjezdem, kde jsme mezi dalšími borci USK CS Plzeň, svítilo sluníčko, ale byl mráz -10° C.