logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Skončila Dětská liga 2008, máme kompletní výsledky

stupne1.JPG

Ve středu 27. srpna 2008 odpoledne proběhlo v Plzni areálu SKP Rapid sport závěrečné kolo již třetího ročníku Dětské ligy 2008 pod názvem Mc Donald´s Bagmaster TOUR. Dlouhodobá soutěž především pro nejmenší sportovce proběhla v roce 2008 jako závodnický dvojboj, tedy děti vždy závodily na kolech a koloběžkách. Tento v Česku a možná i světě ojedinělý projekt má za cíl motivovat mladou generaci ke sportu, soutěžení v duchu fair-play a samozřejmě zdravému životnímu stylu.
Dětská liga měla 6 závodů, první proběhl 17.května v Druztové u Plzně další díly se uskutečnily většinou poslední středu v měsíci od 16:00 hod před cyklistickým seriálem pro dospělé Giant liga, v Plzni areálu SKP Rapid sport.
Tímto děkujeme pořadatelům Giant ligy za spolupráci a výraznou podporu. Firmy jenž jsou v názvu soutěže poskytly ceny pro vítěze jednotlivých závodů a na závěr ligy přišel dětem fandit a ceny předávat klaun RONALD. Dostatek koloběžek pro závodníky, v počtu 20 kusů, poskytl PSP – KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ, garant Dětské ligy 2008.
Z počátku soutěže bylo znát, že některým specialistům moc koloběžka nebo i kolo nešlo, ale to se během dalších závodů razantně změnilo a k vidění byly líté souboje napříč oběma disciplínami. Celkem do ligy bodovalo 64 dětí od 6 do 14 let a závodů se zúčastnilo ještě dalších 15 dětí.
V nejmladší kategorii chlapců a dívek (6-7 let) v Lize celkově zvítězili Ondřej Zuna a Lenka Beštová, v kategorii 8-9 let zvítězili Martin Pešťák a Radka Bůžková, v kategorii 10-12 let zvítězili Lukáš Pospíšil a Denisa Lukešová a nejstarší kategorii (13-14 let) pak vyhrál Marek Kadlec.
Vítězové jednotlivých závodů získávali žluté dresy, které v dalších kolech upozorňovaly soupeře na výkonnost jejich držitelů.
Komplení výsledky najdete zde .
Bohužel během posledního kola došlo díky časovému presu ( blížícímu se závodu dospělých) k několika omylům rozhodčí, kdy bylo špatně spočítáno pořadí výsledků jak posledního závodu, tak ligy: Závod kluků 13- 14 let měl vyhrát a po přepočítání výsledků vyhrál Marek Kadlec, Holky 6-7 let pak Lenka Cibulková. Andrea Tyrpeklová zase nebyla omylem vyhlášena na třetím místě v celkovém pořadí Ligy. Za tyto chyby se moc omlouváme a doufáme, že se do příštího roku poučíme.
CENY ZA CELKOVÉ POŘADÍ JSOU USCHOVÁNY A K VYZVEDNUTÍ PRO: vítěze nejmladších kluků Ondřeje Zunu, a pak tři mladé dámy: Terezu Kreuzigerovou , Markétu Vaicovou a již zmiňovanou Andreu Tyrpeklovou.