ROLLO LIGA 2009 pokračovala po Evropském šampionátu v Liberci

První srpnový víkend pokračovala za účasti kompletní české špičky včetně medailistů  z evropského šampionátu, předposledním čtvrtým kolem, Česká Rollo liga 2009, čerstvě ozdobena přívlastkem: Liga Mistrů Evropy.
Do výkonnostně nejsilnějšího startovního pelotonu v Evropě se pak přidali i závodníci z Německa i Slovenska!
V sobotu se koloběžkáři představili ve sportovním areálu Vesec u Liberce, na tratích MS v klasickém lyžování 2009. Za vysoké teploty a pálícího sluníčka na technicky i fyzicky náročném okruhu v závodě na 21 km kraloval Ladislav Provod,  za nímž si dojel pro stříbrnou medaili Richard Jisl z TJ Kidokai Jablonec a bronzovou medaili Petr Pešta. V ženách získala vítězství Martina  Smitková před Michaelou Balatkovou z TJ Kidokai Jablonec a třetí Markétou Peštovou. Na technicky velmi náročném okruhu s ostrými sjezdy a strmým stoupáním měli někteří koloběžkáři, stejně jako účastníci Mistrovství světa v lyžování, se zvládnutím terénu velké problémy a při závodě bylo sedm pádů což je velmi vysoký počet.
Nedělní krátký závod v jabloneckém lyžařském areálu Břízky byl zejména vrchařský. Mužskou kategorii  znovu ovládl Ladislav Provod před znovu druhým Richardem Jislem a třetím Michalem Špinkou.
V ženách ale těžká trasa vyhovovala v zimě lyžařkám – běžkyním, které ostatně znají tratě právě z lyžařských závodů, a tak zvítězila Michaela Balatková před Alenou Kupilíkovou a  třetí  Martinou  Smitkovou.
Výsledky z víkendu 1.2.8.2009 zde
„ Ve Vesci jsme tentokrát jeli celý asfaltový okruh a osobně si myslím, že některé pasáže byly už pro jízdu na koloběžce nahraně, je si totiž nutné uvědomit, že Rollo liga není jen pro špičkové závodníky, ale i tak bylo zajímavé znovu nahlédnou do Veského areálu. Závod v jabloneckých Břízkách s počátečním extrémním stoupáním od přehrady pak byl opět prubířským kamenem pro všechny koloběžkáře a některé pasáže strmých kopců bylo lepší běhat. I přesto jsem z výsledky KK Plzeň spokojený.  Láďa Provod i Martina Smitková s předstihem obhájili Ligový titul a jsou Mistři ligy 2009. Předčasně jsme rozhodli i soutěž družstev a i tam se nám podařilo znovu obhájit titul!“