logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Rollo liga 2007 měla úspěšnou premiéru v Liberci

Stupně vítězů v Liberci

O prošlém víkendu proběhla v Liberci premiéra České Rollo ligy 2007 – nejvyšší soutěže koloběžkářů. Pořadatelům se podařilo zrealizovat, dva krásné ale zároveň i těžké závody.
V sobotu se peloton koloběžkářů představil společně s inlinisty v centru Liberce závodem na 21 km. Koloběžkováři ukázali, že patří ve svém oboru k mistrům a kromě nejelitnějších inlistnů, zdatně konkurovali a předjížděli mnohé účastníky inline závodu startujícího 1 minutu před koloběžkami.
V mužích opět kraloval Ladislav Provod, za ním se však rozhořela dlouhá a zajímavá bitva z počátku až šestičlenné skupiny o další pozice na stupních vítězů. V závěrečném tří kilometrovém okruhu si rozdali finální souboj stříbrnou a bronzovou medaili Milan Gazárek, Petr Pešta a Richard Jisl. Prvně jmenovaný měl nakonec nejvíce sil a dotáhl do úspěšného konce svůj dlouhý nástup před Petrem Peštou a čtvrtým Richardem Jislem. V ženách získala vítězství Martina Smitková před Lucií Gazárkovou a Patricií Kadlecovou.
Nedělní premiéra, výjezd na známý vrchol a dominantu kraje – Ještěd (1012m.n.m.), pro muže od dolní stanice Lanovky ve výšce 586,3m.n.m. a ženy z výšky 769m.n.m.(Tetřeví sedlo) byl extrémně náročný. Trať těžkého přes 6 km dlouhého nepřerušovaného stoupání opět nejlépe zvládl Ladislav Provod v čase 24,17 před domácím závodníkem Richardem Jislem a znovu třetím Petrem Peštou. V ženách patřilo první místo v sobotu nezávodící Tereze Klimešové z R+P Praha před druhou Lucií Gazárkovou a třetí Martinou Smitkovou.
„Díky výsledkům Libereckého kola je už vlastně rozluštěn rébus celkového vítěze Rolo ligy 2007, kterým se stane Ladislav Provod. V ženách má k získání titulu dobře nakročeno i Martina Smitková. Závod v Liberci byl krásným zážitkem, tím myslím i neskutečné stoupání na Ještěd. Naše Klubová výprava si užila krásnou atmosféru a myslím, že můžeme být spokokeni se výsledky všech.“ dodávám k závodům. Koloběžkové dění však tímto závodem zdaleka nekončí. Již za 3 týdny, o víkendu 15. – 16. září, přivítá špičkové závody město Plzeň. Závod ZLATÁ KOLOBĚŽKA PLZNĚ získal v koloběžkové prostředí výrazný zvuk, a tak o své účasti kromě široké české plejády jezdců uvažují i dvě finská esa fenomén Hannu Vierikko, s neméně slavným Alpo Kuuistem a také silný německý reprezentant Lars Kesler! „Pokud by tito borci opravdu přijeli byl by to fantastický souboj a krásná podívaná pro diváky.“