Česká Rollo liga pokračovala týden na koloběžkách na Šumavě

Muži opět bojovali s finskými reprezentanty.
Týden po historicky prvním Mistrovství světa na koloběžkách pokračovala na Šumavě za účastni finských reprezentantů nejvyšší domácí koloběžková soutěž Česká Rollo liga 2004. Na startu velmi kvalitně obsazeného třetího ligové kola se postavilo 31 mužů, včetně dvou finských závodníků a 10 žen.
V krátké době další mezinárodní měření sil proběhlo v duchu souboje mužů Klubu koloběhu Plzeň a dvou “létajících“ Finů, čerstvého Mistra světa z dlouhého závodu A. Kuusista a T. Porthina. V sobotním dlouhém závodě (27 km) na trati Šindlov – Borová Lada – Kvilda – Šindlov, vykrystalizovala na špici závodu přibližně 4 kilometry po startu pětice Provod, Cvalín, P. Pešta (KK Plzeň), Kuusito a Porthin. Po dalších dvou kilometrech se rozpadla i tato vedoucí pětice a o vítězství si to do posledních metrů rozdával Čech Provod a Fin Kuusito, který nakonec zvítězil v novém traťovém rekordu 51min 24s. Za nimi přibližně polovinu závodu až do stoupání za Kvildou vzorně spolupracovala dvojice plzeňských závodníků Cvalín, P. Pešta. Finský reprezentant Porthin postupně ztrácel a do cíle dojel s odstupem na pátém místě. Z českého tandemu měl více sil Karel Cvalín, který skončil třetí před čtvrtým P. Peštou. Ženy absolvovaly stejnou trať jako muži, tedy o délce 27 kilometrů. Ve stoupání z Borové Lady na Kvildu ujely dvě závodnice Klubu koloběhu Plzeň, Kupilíková a Štejrová. Alena Kupilíková postupně zvyšoval svůj náskok i před týmovou kolegyní a zvítězila. Druhá dojela Markéta Štejrová a třetí I. Harmanová (R+Penco Praha).
Nedělní časovka na 7 km se startem u vimperských kasáren s cílem opět v Šindlově proběhla za poměrně chladného počasí. Tentokrát jasně zvítězil český reprezentant Ladislav Provod, před druhým Karlem Cvalínem oba KK Plzeň. Až třetí skončil Fin Kuusito před dalším plzeňským závodníkem Petrem Peštou. Pátý dojel stejně jako v sobotu Thomas Porthin. V ženách opět triumfovala Alena Kupilíková, před Markétou Štejrovou a Ivetou Harmanovou.
„V náročných horských závodech, kde jede opravdu každý za svoje, jsme dokázali v obou hlavních kategoriích obsadit čelní místa. Láďa Provod jezdí ve fantastické formě a v neděli dokázal nad Finy zvítězit. Jinak pořadatelé odvedli velmi dobrou práci a musím říci, že tvrdé boje a zlepšování časů probíhá celým startovním polem. Finům se moc líbí naše závodní atmosféra a pospolitost. Byl to krásný a úspěšný víkend.“ hodnotí proběhnuté ligové kolo lídr plzeňských koloběžkářů Petr Pešta.