Report z Havířské koloběžky 2007

Vyhlášení vítězů Havířské koloběžky 2007

V sobotu 23.6. se již po čtrnácté uskutečnil na Masarykově okruhu v Brně koloběžkový závod, tentokrát jako Mistrovství republiky. I přes neúčast několika závodníků z absolutní špičky mělo klání slušnou úroveň. Silný protivítr na cílové rovince hned na startu zhatil veškeré úvahy o možném překonání rekordu závodu, který drží časem 1:02:42 Láďa Provod.
Hned za první zatáčkou se Láďa ostatním utrhl a jasně tím dal najevo, kdo vládne českému koloběhání. Za ním se vytvořila čtyřčlenná skupina Gazárek, Jisl, Legát a Kadlec, která pohromadě vydržela více jak polovinu závodu. Pak z ní po technických problémech vypadl Milan Gazárek a už se mu nepodařilo dostat zpět. Až na závěr posledního okruhu se rozhodlo o dalších místech na stupních vítězů. Na jeden ze svých vrcholů dosáhl Pavel Legát, když o čtyři vteřiny porazil třetího Richarda Jisla.
V ženách hned od počátku vedla překvapivá vítězka šumavské časovky Alena Stibalová. Každým okruhem získávala na druhou Martinu Smitkovou zhruba půl minuty. Třetí dojela z bezpečným náskokem téměř pěti minut na nejlepší veteránku Ivanu Dvořákovou Petra Procházková. V žácích nedal nikomu šanci Jaroslav Točík a zvítězil skvělou průměrnou rychlostí 21,17 km/hod.
V neděli se jelo již popáté v Oslavanech. Díky nově postavenému mostu přes řeku Oslavu prodloužil pořadatel trať zhruba o jeden kilometr a umístil start i cíl k Městskému úřadu. Pole 29-ti závodníků a závodnic se vydalo na trať o půl desáté. Po pár stovkách metrů přeskákali závodníci 230 m posledních oslavanských kostek a pak už je za novým mostem čekalo stoupání do Padochova. I letos hodně napovědělo o pořadí v cíli. Tam průměrnou rychlostí přes 30 km/hod. přijel první
Ladislav Provod a upevnil si tak vedení v průběžném pořadí Rollo Ligy. Milan Gazárek zapoměl na sobotní technické problémy a o osm vteřin porazil třetího Richarda Jisla. V ženách Martina Smitková využila znalosti oslavanské trati a o šest vteřin porazila druhou Alenu Stibalovou.
Luděk Kolář
Díky za zprávu a jen dodávám, že radost z vítězství v kategorii 12″ koloběžek projevuje Jirka Ešner ze RC Zlín.