První kolo Plzeňské koloběžkové ligy je za námi

Vyhlášení výsledků

Ve středu 25. dubna s rozjel druhý ročník Plzeňské koloběžkové ligy (Mc Donald CUP na kolech a koloběžkách). Ač se jednalo o první akci v tomto roce, děti si nás z loňska dobře pamatovali a bylo jich tam s rodiči nečekaně hodně. Závody se naprosto regulérně jeli podle kategorií, protože jinak by ani 15 dovezených koloběžek nestačilo.
Nejmladší kluky (6 -7 let) vyhrál v nejnašlápnutější kategorii Michal Provod před druhým Honzou Haškem a třetím Honzou Burianem. V dívkách stejné věkové kategorie startovala jediná Markéta Vaicová. Věk 8 – 9 let byl obsazen dvěma borci prvním Honzou Skypalou a druhým Danem Šverdíkem.
Páni kluci (10-12 let) pak mezi sebou svedli lítý souboj, vyhrál Lukáš Provod, před Markem Kadlecem a třetím Pavlem Rumlem. V dámách se jim snažila statečně konkurovat Tereze Kreuzigerová.
Na závěr zdůrazním, že letos je o co soutěžit, kromě trička za vítězství v závodu proběhne při posledním závodu ligy (1. září) vyhlášení nejlepších účastníků celé soutěže, kteří obdrží poháry a další parádní věcné ceny.
A JAK SE STÁT VÍTĚZEM LIGY? Chce to závodit: celkovým vítězem ligy se stane v každé kategorii jednotlivec s nejvyšším součtem bodů ze všech 6 závodů. V hodnocení se škrtají dva závody s nejhorším výsledkem. V jednotlivé kategorii vždy boduje 7 závodníků. Vítěz závodu dostane 10, druhý 8, třetí 6, čtvrtý 5, pátý 4, šestý 3, sedmý 2 a koloběžkáři kteří skončili na 8 a dalších místech dostávají za závod 1 bod.