Předposlední kolo dětské Rollo ligy přineslo velká dramata

Start závodu dětské Rollo ligy

Napětí a předstartovní nervozita byla cítit z účastníků předposledního závodu letošní Děské koloběžkové ligy. Závodníci se sešli v rekordní účasti, i rodičů a dalších diváků bylo nečekaně a krásně moc. Tedy parádní atmosféra k závodění! A děly se věci. Nejprve skončil pod stupni vítězů dosavadní suverén nejmladší kategorie Míša Provod, možná to bylo způsobeno únavou z heroického nedělního výjezdu na Ještěd, možná ztrátou motivace po již jistém ligovém vítězství.
Mišovo zaváhání bravurně využil Honza Burian, který se přes prázdniny hodně vylepšil. V nejsilněji obsazené kategorii 8 – 9 let také zaváhal již téměř jistý vítěz ligy Honza Skypala a stejně jako v minulém kole, kdy upadl, skončil pod stupni vítězů.
V kategorii největších pánů kluků (10-12 let), která je v průběžných výsledcích nejvyrovnanější to byla válka nervů od samého začátku. Oba realizační týmy s napětím hustili pneumatiky na ideální tlak a pak to přišlo, Lukáš Provod nastoupil na startovní čáru s velkou koloběžkou. Tím myslím super závodní stroj jeho tatínka, českého suveréna Ladislava Provoda. Lukášovo letošní konkurent Marek Kadlec, však výborně odstartoval a dokázal s Lukášem udržet tempo po celý závod a v závěrečném stoupání Lukáše znovu přespurtoval. Aby to zase nevyznělo nějak jednoznačně i Marek má už docela pěkně vytuněnou KOSTKA koloběžku 20“ a oba borci hrdě nosí závodní dres KK Plzeň. Marek Kadlec má tedy před Lukášem náskok jednoho vítězství a v sobotu to bude pěkné drama, ale nejen v této kategorii.
Závěrem znovu připomínám, že sobota 1.9. bude patřit Velkému finále, kde bude i klaun Ronald, který mezi nás pozve další závodníky a závodnice a objeví se doposud nepoznaní soupeři. POZOR SOBOTNÍ ZÁVOD JE UŽ OD 10:00, PREZENTOVAT SE K ZÁVODU JE TEDY NUTNÉ PŘED DESÁTOU DOPOLEDNÍ!
Pro zapomětlivé nebo nově příchozí dodávám, že vše se koná na cyklooválu ve sportovním areálu SKP Rapid Sport Na Lopatárně 14. A letos jsou vypsané kategorie 6 -7 let, 8 – 9 let a 10-12 let.