Ostravské Super finále – Martina Kadlecová Mistryní Rollo ligy 2016!!

p1450903Finále 42. ročníku Rollo ligy premiérově připravil Bokolobka tým Ostrava. V sobotu se závodilo v kritériu na 1100 m dlouhém oválu. Závody mužů i žen přinesly divácky velmi zajímavý a napínavý průběh s hromadným finišem. U mužů na čele doslova letěla 10 členná skupina s průměrem 29,6 km/h. A ženský závod přinesl radost do Plzeňských řad – Martina Kadlecová se díky vítězství v závodě stala již po šesté celkovou Mistryní Rolo ligy!! V mužích mastrech zvítězil Petr Pešta a vítězstvím (5. místem celkově) prakticky potvrdil druhé místo v celkovém ligovém pořadí masters i první  absolutní desítce.
Nedělní dlouhý závod  RunFestu se zúčastnilo 131 závodníků, všech výkonnostních a věkových skupin.   Přibližně 9,6 km dlouhý závodní okruh přinesl i dynamické technické pasáže a přes svůj rovinatý profil byl velmi náročný. Zde se nejlépe dařilo v mužích Láďovi Provodovi a Martina Kadlecová skončila čtvrtá.
A jak hodnotit letošní, 42. ročník Rollo ligy 2016? Stále pokračuje trend vysoké účasti na závodech, rozšiřování a vyrovnání koloběžkové špičky a přichází nové a nové tváře i kluby, které výrazně okysličují pozvolna se rozšiřující koloběžkovou řeku.
Náš klub působí v Rollo lize již 18 let a stále patříme k těm úspěšným. Letos se Mistryní Rollo ligy stal Martina Kadlecová, družstvo mužů je druhé, v kategorii masters pak vyhrál Ladislav Provod a druhý je Petr Pešta. V celkovém pořadí pak budou 3 a možná i 4 muži v první TOP 10. Navíc máme od letoška dětskou sekci, která zaznamenala krásné úspěchy na závodech ve Františkovo Lázních, Jeseníku, Plzni a Račicích a předpokládáme postupný rozvoj této dětské skupiny.