O VÍKENDU 19. – 20. ZÁŘI VYVRCHOLIL JIŽ 41.ROČNÍK ROLLO LIGY 2015

Stará Boleslav MČR v Kritériu
Finále letošní koloběžkové sezóny proběhlo Staré Boleslavy a jejím okolí. Plzeňský závodník Marek Kadlec vybojoval skvělé třetí místo v absolutní klasifikaci.
Na start obou závodů se postavilo více jak 100 závodníků všech věkových kategorií. Trasy byly na české poměry nezvykle placaté, spíš připomínaly holandské roviny, ale co jiného se dalo od polabské nížiny očekávat.
V sobotu byl na pořadu 31 km dlouhý vytrvalostní závod Dřísy – Konětopy – Sudovo Hlavno, v neděli pak Mistrovství České republiky v koloběžkové kritériu na uzavřeném silničním okruhu v okolí atletického stadiounu Houšťka ve Staré Boleslavy.
Závodníci našeho týmu, PSP KK Plzeň, dosáhli na medailové pozice v dospělých kategoriích. Nejúspěšněji si vedl Marek Kadlec, který do závodu nastupoval jako obhájce loňského vítězství. Rovinatý profil závodu nahrával jízdě ve velmi početném balíku, což nebývá v koloběžkových závodech úplně obvyklé. Přesto náš pětičlenný tým po oba dny dokázal aktivitou na čele prví skupiny držet velmi vysoké tempo i zajistit dobrou výchozí pozici pro Marka Kadlece do závěrečných finišů. Jediní, kteří převyšovali výkony našeho týmu, jsou Tomáš Pelc a Michal Kulka, letošní suveréni sezóny z Prahy.
S výsledky výpravy jsme spokojeni, přes výraznou aktivitu na špici balíku se i další 3 členové týmu v závěrečných metrech závodů neztratili a dokázali se umístit vždy do elitní desítky. Tato umístění pak znamenala medaile v kategorii nad 40 let, 2 x zlato pro Petra Peštu a stříbro a bronz pro Ladislava Provoda.
V ženách se neztratila Martina Kadlecová, která skončila, jak v sobotu i neděli na třetím místě.
Stejně i celá sezóna byla ve znamení vyrovnané výkonnosti a mnohem širší špičky než bývalo obvyklé. Ani v této konkurenci jsme se neztratili, jediní, kteří převyšovali výkony našeho týmu, jsou Tomáš Pelc a Michal Kulka a Iva vedralová z Ulitmy. Marek tak i celkově v Rollo lize po loňském triumfu skončil třetí.
Martina Kadlecová pak celkově druhá v absolutním pořadí žen, stejně tak dopadlo družstvo mužů.
Pravda letos skončila naše vítězná šňůra – Mistrů Rollo ligy, trvala neskutečných 16 let, od roku 1999!! Jsme však stále úspěšnými členy republikové koloběžkové rodiny. Ta se za poslední 4 sezóny tak zvětšila a obměnila, že jsme i jedni ze služebně nejstarších účastníků a tím i mostem do nedávné minulosti.