logo PSP klub koloběhu Plzeň

PSP - klub koloběhu Plzeň

Nejvyšší koloběžková soutěž – Česká Rollo Liga 2003 skončila

Všechny tituly do Plzně!
Definitivní pořadí České Rollo Ligy 2003 určily až závěrečné závody nejvyšší české koloběžkové soutěže ve Zlíně. Hodně náročné závody v kopcovitém terénu, sobotní dlouhý na 24 km a nedělní časovka dokonale prověřily síly závodníků. I po letošní sezóně nadále trvá nadvláda Klubu koloběhu Plzeň – Pešta s partou, který získal všechny ligové tituly pro rok 2003. V mužích KK Plzeň obsadil dokonce první čtyři místa. Mistrem Rollo ligy i vítězem zlínských závodů se stal Ladislav Provod, druhý je Karel Cvalín, třetí Petr Pešta a čtvrtý Michal Pešta. Tím pádem zcela jasně zvítězilo v klubové soutěži i plzeňské družstvo. V družstvech mužů patří další místa druhému United týmu, třetí RC Zlín a čtvrté novému klubu této sezóny R+Penco Praha. V celkovém pořadí mužů v hodně vyrovnané TOP 10 skončili dále 5. R Jisl Kidokai Jablonec, 6. J. Vlášek United tým, 7. M. Gazárek RC Zlín, 8. J. Tlapa United tým, 9. P. Vik Jafiduto Kadaň, a 10. M. Špinka R+Penco Praha.
V ženách se potřetí v řadě stala Mistryní Rolo ligy Markéta Štejrová z Klubu koloběhu Plzeň. Druhá skončila S. Viková Jafiduto Kadaň a třetí S. Jislová Kidokai Jablonec. Družstva žen vyhrály ženy KK Plzeň, druhé byly ženy Jafiduta Kadaň a třetí Kidokai Jablonec. Pro výrazný příchod dalších velmi kvalitních závodníků byly uděleny i diplomy za nejúspěšnější nováčky sezóny. Tento diplom obdržely : S. Viková, juniorka A. Zýková, R. Jisl a veterán M. Matek.
„Náš klub vévodí Rollo lize prakticky pátým rokem. Za tu dobu jsme se dokázali hodně vylepšit, je samozřejmé, že zároveň s tím roste i celé koloběžkové prostředí. Letošní liga byla extrémně dlouhá a náročná. Na závodech panuje stále tvrdší konkurence, což je velmi přínosné pro celý koloběžkový sport. Máme radost z našeho úspěšného období a určitě budeme chtít alespoň částečně zopakovat letošní výsledky i v dalších sezónách. Je ale jasné, že při stále sílícím tlaku soupeřů to nebude vůbec lehké. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo“, říká k výsledkům Petr Pešta, vedoucí plzeňského klubu koloběhu.
Tato slova potvrzují i statistická data, která svědčí o dalším růstu koloběžkového sportu. Dosažené časy z letošních závodů ukázaly znovu vysoký výkonnostní nárůst závodníků. Závodů Rollo ligy se zúčastnilo 65 mužů a 26 žen se závodní licencí. Celkový počet je však ještě o mnoho neregistrovaných koloběžců vyšší! Průměrný počet startujících při každém závodě byl přes 40. Soutěž družstev letos obsadilo 14 týmů. Pořadatelé připravili vesměs skvěle zajištěné závody. Vysoká výkonnost širokého spektra závodníků, každý závod výborně obsazený i další aspekty učinili z České Rollo ligy zejména podle mezinárodního uznání nejlepší dlouhodobou koloběžkovou soutěž na světě.
Koncem ligových závodů ve Zlíně však ještě koloběžková sezóna nekončí! V sobotu 18. října proběhne v Plzni podzimní koloběžkový kros, zatím netradiční druh závodu obstará derniéru druhého koloběžkářského seriálu Českého poháru 2003.