Přeskočit na hlavní obsah

Mistrovství Evropy koloběžek 2019 přineslo našemu týmu nádherné výsledky

Ve dnech 26. -28. července proběhlo v Česku, konkrétně v Olympijském areálu vodních sportů Račice,  Mistrovství Evropy koloběžek 2019 za účasti reprezentantů z dvanácti zemí. Pět kilometrů dlouhý okruh okolo veslařského kanálu, je spíše holandskou rovinou, než typická trasa českého závodu, ale i přes tento netypický profil závody svědčily našem týmu!

Naše medailová úroda začala při pátečním sprintu na 800 m dlouhé trase, kdy Kamila Peštová a  Ladislav Provod  získali v kat. žákyň  a veteránů  zlaté medaile a kadet Mikuláš Kubík stejně jako  jeho sestra Anděla i  master Petr Pešta stříbro.

V sobotním kritériu žákyň svůj druhý titul získala Kamila Peštová. Zlatou medaili bral i její otec Petr Pešta v kategorii master a Ladislav Provod jasně ovládl veterány. Kadet Mikuláš Kubík a bral z kritéria opět stříbro a master Karel Cvalín se umístil na třetím místě.

Další medaili přidali naši muži i ve večerních štafetách, které přinesly napínavý souboj o stupně vítězů. Plzeňský tým ve složení Marek Kadlec, Jindřich Šmíd a Petr Pešta, skončil na skvělém druhém místě.

V neděli pokračoval program ME dlouhými závody. V závodu na 5 km v žákyních první a místo obsadila Kamila Peštová a druhé Anděla Kubíková. Ke Kamče přidali zlaté medaile a Evropské tituly master Karel Cvalín i veterán Láda Provod.

Tedy celkový počet cenných kovů pro náš tým je 8 zlatých, 6 stříbrných a 1 bronzová medaile, což je dohromady 15 cenných kovů! Plzeňské červené dresy s modrým pruhem zkrátka byly na ME 2019 opět pořádně vidět!

Tento příspěvek byl publikován dne 29. 7. 2019 (Pondělí) v 17.24 v rubrice Ostatní. Komentáře můžete sledovat přes RSS 2.0 kanál. Můžete zanechat svůj komentář.

Zanechte komentář

Rubriky

Archiv článků

Nejnovější články