Mistrovství Evropy koloběžek 2017 přineslo našemu týmu nádherné výsledky

18 – 20.  srpna proběhlo v Rakousku, konkrétně v okolí Salzburgu ( Hallein, kopec Gaisberg a okruh Salzuburgring) Mistrovství Evropy koloběžek 2017.
Po zraněních a odřeknutích nás na ME startovalo nakonec celkem 6 závodníků a získali jsme fantastických 12 medailí (1 zlatá, 8 stříbro a 3 bronz!!). Tedy přání vyslovené před ME bylo několikanásobně splněno, ………zkrátka paráda.
Naše medailová úroda začala při pátečním sprintu na atletickém 400 m dlouhém oválu (Landessport – zentrum Salzburg / Rif ) Kamila a Petr Peštovi, kteří získali v kat. žákyň  a mužů mastres dvě stříbrné medaile a Mikuláš Kubík v kadetech bronz. V pátek bylo při závodech horko až přes 30°C, ale noční silná bouřka přinesla razantní obrat v počasí. V noci a i ráno před velmi těžkým závodem do vrchu se výrazně ochladilo (na 13°C) a stále vydatně pršelo. S drsným převýšením závodu na horu Gaisberg na trati dlouhé 9 km s výškovými 630 metry si nejlépe poradil a do podzimní mlhy a zimy na vrcholu kopce první dorazil a celkově vyhrál Čech Matyáš Olšar, ale kousek za ním na absolutním druhém místě a tím pádem jasně první v mastrech dojel nestárnoucí Ladislav Provod! Nás skvělý výsledek byl umocněn celkově pátým  místem a stříbrnou medailí v masterech Karla Cvalína! Bohužel pršelo celý den a tak i odpolední kritérium žáků a kadetů na velkém parkovišti Salzburgringu bylo v mokru a chladu. Ale zahřáli nás opět medaile našich mladých členů.  Nejprve v žákyních získala druhé stříbro Kamila Peštová a za ní bronz Adéla Kubíková. Následně v závodu kadetů, svedl Miki Kubík jedinečný souboj s taktickou přesilou závodníků KK Lipník, Miki se nedal a svoji aktivitou rozbilpravděpodobné před závodní plány, bohužel v cílové rovince našeho závodníka přespurtoval … lipenský Timoty Barrow a na Mikiho zůstalo pěkné 2. místo.
Déšť vytrval i přes noc a ráno do třetího závěrečného dne mistrovství, kdy nás čekal 4,2 km dlouhý okruh na Salzburgringu a dlouhé závody. Kadet Miki Kubík si zopakoval druhé místo, stejně jako žákyně Kamila Peštová, která ovšem byla jen 1,7 s od zlata. Na závod mužů pršet konečně úplně přestalo a začala ocychat i trasa. Samotný závod byl napínavou diváckou podívanou, pořadí se přelévalo až do samotného 10 kola. Bohužel Láďa Provod, i trochu dojel na taktiku finského dua, když senior Kai Immonen, který ztratil šanci na medaili ve své kategorii napřed nechal odpoutal ze skupinky týmového kolegu mastera Samiho Kuismu, a následně ho zběsilým sprintem dotáhl a roztáhl do závěrečného sjezdu, a  díky tomuto kousku vyhrál muže Kuisma muže masters, a na Láďu zůstalo krásné druhé místo.  Fyzicky náročné a i taktické drama přinesl i souboj o bronzovou masters medaili. Tu až v posledním kole a posledním možným nástupem získal Karel Cvalín a opět jsme měli duo našich závodníků na bedně!
Po vyhlašování dlouhého závodu přišlo ještě velmi milé překvapení, a to při vyhlašovaní celkových výsledků Eurocupu 2017. Láďa Provod se stal vítězem a Karel Cvalín druhým mužem kategorie masters. Mikuláš Kubík skončil druhý v kadetech a žákyně Kamila Peštová obsadila druhé, a Anděla Kubíková celkově třetí ve své kategorii.