MČR v koloběžkovém sprintu proběhlo v sobotu v Plzni

Domácí závodníci obsadili kompletní stupně vítězů.
Mistrovství ČR v koloběžkovém sprintu a zároveň první kolo nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2003 proběhlo v sobotu a neděli 26. – 27. dubna v Plzni a přilehlých Ejpovicích. Ostrý začátek závodní sezóny vyšel nejlépe pro pořádající Klub koloběhu Plzeň – Pešta s partou, který kromě úspěšně a perfektně uspořádaných závodů obsadil v hlavních kategoriích mužů a žen po oba dny kompletní stupně vítězů.
Sobotní sprinterský závod o tituly Mistra ČR v kategorii mužů a žen probíhal od 14:00 v centru Plzně ve Smetanových sadech. 60 špičkových borců z celé republiky svádělo na 400 metrů dlouhém okruhu atraktivní souboje, které početné publikum uváděly v nadšení. Závodníci domácího Klub koloběhu Plzeň dokonale zaskočili všechny soupeře a přes vyřazovací souboje postoupili do finálové rozjížďky mužů jen domácí borci. Klubový a velmi vyrovnaný souboj vyhrál L. Provod před K. Cvalínem, třetím P. Peštou a M.Peštou. V ženách doplňovala trojici závodnic z KK Plzeň Silvie Jislová z Jablonce. Mistryní ČR se jasně stala Markéta Štejrová před týmovou kolegyní L.Štemberovou a M.Smitkovou /všechny KK Plzeň/.
V neděli pokračovaly závody dlouhým závodem České Rolo ligy dlouhým závodem v okolí Plzně, obci Ejpovice. S nástrahami závodu, krátkým deštěm a silným nárazovým větrem se opět nejlépe vypořádali plzeňští závodníci, kteří znovu zcela ovládli stupně výtězů. Závod mužů na 24 km suverénně vyhrál L.Provod opět před K. Cvalínem a P. Peštou. V ženách zvítězila M.Štejrová, druhá dojela L.Štemberová a třetí M.Tlapová.
„Se závody jsme absolutně spokojeni, super výsledky, pořadatelsky jsme to zvládli a oba dva dny koloběžky přilákaly veliké množství diváků. V sobotu si na své přišlo i veliké množství dětí, kteří si v pauzách vyzkoušely námi zapůjčované koloběžky. Soupeřů přibývá, roste jejich výkonnost, ale na začátku sezóny se projevila naše dobrá zimní příprava.“ hodnotí závody lídr plzeňského koloběhu Petr Pešta.
Ostatní kategorie sobota sprint junioři: 1.Suchý V. (Praha) 2.Točík R. (Kadaň) R. 3.Novák L.(Č.Budějovice), juniorky 1. Mateková G.(Praha) 2. Zýková A. (Ejpovice/Praha) Filipová L. (Kadaň), veteráni 1.Filip. V.(Kadaň), 2.Čikot J. (Plzeň), 3.Ženíšek (Sušice). Ostaní kategorie výsledky neděle juniorky 1. Filipová L.(Kadaň) 2. Tuíková J. (Praha) 3.Vlášková T. (Ejpovie/Praha) veteráni Janda M. (Kadaň) Seeman D.(Praha) Filip V. (Kadaň).