KOSTKA kolobky- ROLLO LIGA 2008 skončila v Rožnově

vitezovel-ligy2008.JPG

Tituly z hlavních kategorií do Plzně pro Provoda a Smitkovou!

O proběhlém víkendu 6. a 7. září 2008 skončil posledním dvou závodem, již 34. ročník Kostka kolobky – ROLLO LIGY ČR 2008, nejstarší dlouhodobé soutěže koloběžkářů v celé Evropě.
Sobotní dlouhý závod na 33 km byl v režii jistého vítěze Ligy Ladislava Provoda za nímž si dojel pro další stříbrnou medaili Petr Pešta (oba KK Plzeň) a bronzovou i Richard Jisl z Kidokai Jablonec.
Dlouhý závod žen na 22 km nejlépe zvládla Martina Smitková před Markétou Peštovou (obě KK Plzeň) a třetí Ivanou Dvořákovou (RC Zlín)
Nedělní vrchařský závod do poloviny rožnovské dominanty kraje Radhosť znovu nejlépe zvládl Ladislav Provod před druhým Richardem Jislem a třetím Petrem Peštou. Čtvrtý do cíle závodu vystoupal na 12“ koloběžce Jiří Exner z RC Zlín a stal se díky tomuto výsledku, závodníkem z největším počtem dosažených ligových bodů v celé její historii!
V závodě žen na stejné trati zvítězila Martina Smitková před Jessicou Jislovou z Kidokai Jablonec a třetí Markétou Peštovou
Již před posledním závodem sezóny 2008 však už bylo jasné, že i nadále trvá nadvláda PSP – Klubu koloběhu Plzeň, který získal ligové tituly pro rok 2008 v hlavních kategoriích muži, ženy i v soutěži družstev. V mužích se po sedmé stal Mistrem Rollo ligy 2008 Ladislav Provod, celkově druhý skončil jeho týmový kolega Petr Pešta a třetí Richard Jisl z Kidokai Jablonec. V ženách se podruhé v kariéře stala Mistryní Rolo ligy Martina Smitková před Markétou Peštovou a třetí Patricií Kadlecovou (všechny KK Plzeň). Ladislav Provod vyhrál nejvyšší koloběžkovou soutěž již posedmé v řadě a s předchozími úspěchy bratří Peštů trvá vítězná šňůra plzeňanů neuvěřitelných celých 10 let. Pozoruhodné výkony podával během sezóny také šedesátiletý veterán Miroslav Kasík z Plzně, jenž se v celkovém pořadí – prestižní dvacítce mužů – umístil na neuvěřitelném sedmnáctém místě.
„Náš klub vévodí ligovým závodům pomalu deset let, což je dlouhá doba. Musíme poděkovat všem příznivcům a partnerům za podporu, bez nich by naše snažení určitě tak úspěšně nedopadlo. Závodní tým jsme opírali o zkušené borce i mladé závodníky. Velkým příslibem pro budoucnost je třináctiletý Marek Kadlec, a jak vidíte z výše napsaného, na koloběžce se dá výkonnostně jezdit v jakémkoli věku a Míra Kasík je skvělým příkladem.“ dodává předseda KK Plzeň Petr Pešta
Přes ukončení letošního ročníku České Rollo ligy se již plánuje a chystá nová soutěžní sezóna. Je jisté, že příští rok Česká republika přivítá Evropský koloběžkový šampionát a pravidla Rollo ligy umožní startovat závodníkům ze Slovenska. Soutěžit se také bude pravděpodobně mimo území republiky, v Německu a Polsku.
Koncem Ligy 2008 však ještě koloběžková sezóna nekončí, v sobotu 13. září 2008 proběhne v Říčanech u Prahy Grand Prix – závod pro děti a mládež a samozřejmě i širokou koloběžkovou veřejnost. A 20. září vyvrcholí ve Walesu Evropský koloběžový pohár, čeští reprezentanti zatím svoji účast na tomto dalekém závodě pouze zvažují.