Koloběžkový EUROCUP v Holandském Hengelu

Markéta Štejrová stříbrná, přesto Czech Team neuspěl jak si představoval .
Letošní jediná zkouška mezinárodní formy před Mistrovstvím Evropy, proběhla při Evropském poháru koloběžek v holandském Hengelu.
Na závod, pořádaný na 45 min v centru města se sjela celá Evropská špička. Po rychlém závodu s hromadným spurtem zvítězil Fin Hannu Vierikko před objevem letošní sezóny domácím Andriesem Koersem a dalším Finem Janem Elmerem. První Čech Petr Pešta dojel s minimální ztrátou šestý. S odstupem na sedmém místě dorazil do cíle Michla Pešta a osmý Jaroslav Tlapa. České barvy zachránila v kategorii žen stříbrnou medailí Markéta Štejrová. Vyhrála Holanďanka Hermien Koers a třetí byla taktéž domácí Ilsa Bjil. Sourozenci Koersovi se svými výsledky zařadili mezi velké favority nadcházejícího Mistrovství Evropy.
„Po výsledcích z Ústí nad Labem se nás všichni báli a podle toho na nás jeli. Byl divný závod, v Čechách se takhle vůbec nejezdí. Celé po rovině, skupinka lidí, která jede relativně pomalu 28 km/h a občas se snaží někdo odjet. To se pak dosáhne i rychlosti okolo 35 km/h. Pořadatelé ještě závěrem místo 45 min zazvoní do posledního kolo již ve 40. minutě, kdy jsem byl na konci šestičlenného vláčku a zrovna jsem vystřídal z čela závodu. Z výsledku jsem zklamán, chtěl jsem stupně vítězů. Na jednu stranu závod potvrdil, že špička je čím dál tím víc vyrovnanější a může vyhrát každý. Asi se na našem výkonu podepsala i dlouhá cesta. Do místa startu jsme přijeli necelou hodinu po startu unavení z příšerné cesty přes Německo. Téměř celou cestu doslova lilo, tak že stěrače nebraly, byly bouračky. Spokojný jsem snad jen s výsledkem Markéty.
21.-23.6 se v Plzni a Karlových Varech jede Mistrovství Evropy a tam snad budeme lépe připraveni. Bude skutečný svátek koloběhu, přijede dokonce i jeden koloběžkář z USA!“ uzavírá Petr Pešta.