KOLOBĚŽKÁŘI ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALI EUROPAMARATON GORLITZ

Vítězství pro KK Plzeň

Druhé kolo republikové soutěže koloběžkářů České Rollo ligy se v neděli  6.6.2010 uskutečnilo výjimečně za hranicemi republiky,  a to v rámci programu Europamaratonu Gorlitz/Zgorzelec.  Kromě Čechů byl závod výrazně obsazen i domácí Němci a poprvé se na scéně objevili i koloběžkáři z Polska.
Ke společnému startu se přesně v 9:15 postavilo přibližně 40 závodníků.  Hned po odstartování začal ostré tempo závodu diktovat  Richard Jisl z Jablonce a  dvojice plzeňských borců Ladislav Provod a Petr Pešta . Tato trojice českých reprezentantů pak přes několik vzájemných pokusů o nástup spolupracovala na vysokém tempu až do 35 kilometru, kde k dalšímu z množících se pokusů o trhák  nasadil Provod.  Nástup zachytil jen týmový kolega Pešta a tato dvojice pak ve vystupňované jízdě pokračovala  až do závěrečných stovek metrů. Kde už měl více sil Ladislav Provod a zvítězil před Petrem Peštou, třetí s odstupem 25 sekund dojel Richard Jisl.  Opět se pak parádním výkonem blýskl  celkově šestý místem  patnáctiletý plzeňský talent Marek Kadlec.
V ženách si pro vítězství stylem start cíl  dojela Martina Smitková z KK Plzeň  před druhou Erikou Jislovou a  třetí Michaelou Balatkovou (obě z Kidokai Jablonec) .

„Fantastické a paráda, výsledky našeho týmu a hlavně atmosféra závodu. Reference z loňska nelhaly, ba naopak, byly překonány. Krásné počasí ještě umocnilo celkovou atmosféru a takové množství fandících obyvatel města na obou stranách hranice, (německým Gorlitz i polském Zgorzelci) jsem ještě neviděl. Závěrečné kilometry a pak stovky metrů pak umocnily dechové kapely s pekelným tempem své hudby.“ hodnotí ambiciózní koloběžkovou akci předseda KK Plzeň Petr Pešta.