KOLOBĚŽKÁŘI NA BĚŽKÁCH

Jak už to tak bývá posledními léty, mužská část našeho koloběžkového týmu se intezivně věnuje tréninku na běžkách a díky tomu v zimě v barvách spřáteleného lyžařského klubu USK CS Plzeň účastní i lyžařských závodů. Lyžařská sezóna je přes podivný vývoj sněhové situace ve své polovině a zatím  lze říci, že se nám vcelku daří.  Jak to asi tak vypadá s výsledky, může napovědět níže uvedená reportáž z víkendového závodu v Těškově. Jinak tento závod jako celou SKI ligu pomáháme také pořádat, autor zprávy byl v neděli  hlavním rozhodčím.

„Ladislav Provod nedal nikomu šanci při půlmaratonu GP Agro – Bio Rokycany ve Ski areálu Těškov
Na 58 odvážných účastníků závodu čekalo náročných 16 km. Jeden velký okruh okolo Holoubkova, Mýta a zpět. Všichni se s přehledem vypořádali s přejezdy potoka Chejlavy i s přechody silnic. Děti si v areálu u Penzionu Výhledy na Brdy skvěle zasáňkovvali a ti odvážnější si zkusili závod na místním okruhu. Diváci ocenili pěkné sportovní výkony a starosta obce Těškov František Vild popřál a požádal závodníky o boj v duchu fair play. Zajímavé bylo, že závod  mohli  diváci sledovat i přes svoji délku z jednoho místa a to právě z prostoru startu a cíle.
Hromadný start byl ve 13:30, trať byla na sněhové podmínky výborně připravená. Na rychlém a umrzlém sněhu se na prvních 3 klesavých kilometrech vytvořila cca 8 členná vedoucí skupinka.  Přibližně na pátém kilometru v mírném stoupání zvýšil tempo vítěz středečního závodu  Ladislav Provod a suverénně svůj náskok zvyšoval až do cíle.  I za ním se vedoucí skupinka rozdrobila a závěrečné dlouhé stoupání do cíle už jel každý za své.  Na druhém místě dojel  Michal Ženíšek a třetí Miroslav Kovář. Překvapením bylo 5 místo za necelé dva měsíce teprve 18tiletého Marka Kadlece, Juniorského Mistra světa na koloběžkách. V ženách kralovala Jana Naxerová. Veterány vyhrál Zdeněk Rubáš z AC SPARTA PRAHA. Nejlepším dorostencem byl Lukáš Pospíšil a v žákovské kategorii se prosadil Michal Provod a žákyně  Vaicová Markéta.“