KK Plzeň u super výsledku lyžařů

Silný nárazový vítr se sněhovou vánicí, viditelností na 50 metrů a – 10°C provázel na hřebenech Krkonoš jubilejní 50. ročník Krkonošské 70 – lyžařského závodu pětičlenných družstev v neděli 6. března 2005. Tohoto pro české lyžaře významného a kultovního závodu se úspěšně zúčastnilo i jediné západočeské družstvo lyžařů běžců USK CS Plzeň, ve kterém byli i koloběžkáři Ladislav Provod a Petr Pešta.
Plzeňská hlídka dokázala více jak 70 km dlouhou trasu absolovovat v čase 4 hodiny 55 minut a 7 vteřin za což jí patří velice krásné 5. místo, necelých šest minut za bronzovou medailí!
“Odjížděli jsme s plánem do první desítky, vždyť to byl pro lyžařský klub po desetileté odmlce po loňské premiéře druhý závod. Bylo to extrémně náročné, všichni jsme si sáhli až na dno sil. Tohle umístění je pro nás úspěchem a asi nejlepší v dlouhé historii klubu a velmi si vážím výkonu celého družstva“, dodává k úspěšnému výsledku předseda klubu a účastník hlídky Jan Beránek. Pětičlenné družstvo USK CS Plzeň absolvovalo závod ve složení Jan Beránek, Ladislav Provod, Petr Pešta, Stanislav Rauch a Tomáš Naňka. Pokud by měly být výsledky závodu počítány s ohledem na klubovou příslušnost, tak by se hlídka USK CS Plzeň stala jasným vítězem, neboť byla složena oproti jiným družstvům výhradě z klubových závodníků, což svědčí o kompaktnosti a vyrovnanosti lyžařského kádru tohoto plzeňského klubu.