GRAND PRIX BECHYNĚ 2009 A MARATON V RÁMCI LAUSITZER SEENLAND JSOU MINULOSTÍ

V sobotu 25. července 2009 se v Bechyni konal legendární závod Grand Prix Bechyně už 37. ročník. A znovu přinesl další nej, jednak pořadatelům neustále narůstají počty dětí, kterých bylo určitě přes 100 a měly celý svůj samotný program, za to opravdu klobouk dolů.
Klasické Grand Prix pak mělo účast přes 70 strojů, zkrátka startovní pole bylo nabité, nejen singl stroji, dvoj až osmi koloběžkami a konkurence byla vysoká.
Byl jsem v Bechyni po několika letech, a tak pro mě bylo překvapením, že favorité z Jistebnice na jednokoloběžkách nebyli oblečeni v recesní úbory a hlavně kluci mají postavené pěkné velké koloběžky vlastní výroby  28“ vpředu a 20“ vzadu, které velmi slušně jedou.
Já na Grand Prix přijel po dohodě s bráchou, že bychom, měli konečně pořádně otestovat dvojkoloběžku co jsem od něj dostal už před 4 lety k narozkám. A tak Duo Pestas vyrazilo na trať s předsevzetím zajet výsledek v K2 na bedně. Dvojkoloběžka však pádila tak, že jsme i přes pomalý a nevydařený start  začali úplně první sjíždět  prudký sjezd do Zářečí. V zátočinách se před nás dostali „Jistebničáci“ (přeci jen se s dvojkou nedá jet z kopce tak rychle a extrémně) a když jsme pak dlouho pili teplý Gambrinus s lahve, tak nám špička závodu ujela. Mlíko a balónek na náměstí už byly v pohodě a tak jsme až do cíle bojovali o celkové páté místo, ale prohráli a dojeli celkem šestí ale i tak  jasně  vyhráli K2.
 Pokud vím, pádů bylo málo, počasí vyšlo prostě zase parádní zážitek. Díky spolku Zbytek Svět za párání akci.
V Bechyni byli kromě nás i zástupci RC Zlín (zejména Petr Varuša a Jirka Ešner), Ultimi ( Tlapis, Zdeňka Michal Končel) a VKK Rožnov (Petr Hub, Břéťa Michálek a také Pat a Mat).
Fotky budou výhledově  zde

A přesně jak jsem psal kdo, nejel do Bechyně mohl vyrazit v neděli 26.7. do Německa na  koloběžkový maraton v rámci Lausitzer Seenland 100. A tak se v Německu konal defakto český závod. Maratonu se zúčastnilo 14 závodníků z toho 10 českých! Opět tam byli zástupci KK Plzeň, dále Kidokai a Oslavan.
Na pěkné trase okolo jezer vyhrál celkově maratón  MARTIN KADLEC a ženy MARTINA SMITKOVÁ! Největší favorit Richard Jisl měl defekt a po čekání na výměnu zadního kola dokázal dojet ještě na 3 místě.

O nadcházejícím  víkendu 1. – 2. srpna 2009 je čtvrté a letos již předposlední ligové kolo v Liberci a Jablonci nad Nisou! Tratě Mistrovství světa v lyžovaní ve Vesci a v neděli kritérium na dalších lyžařských tratích v Břízkách!