EUROPRÓBA PŘIVÍTALA 22 ZÁVODNÍKŮ

V sobotu odpoledne za slunného počasí a mírného větru, v rámci DNE NA KOLEČKÁCH O2 InLine CUPu v areálu SKP Rapid Sport “Na Lopatárně“ v Plzni Doubravce, proběhl rychlostní závod koloběžek na 11 km (10 kol) – EUROPRÓBA 2009. Ke společnému startu se přesně ve 13:30 postavilo 22 závodníků, 15 mužů, 5 žen a 2 příchozí žáci.
Hned po odstartování začala ostré tempo závodu diktovat dvojice Ladislav Provod a Petr Pešta, když s nimi překvapivě téměř 2 kola držel krok čtrnáctiletý Marek Kadlec. Za těmito uprchlíky se pak zformovala šestičlenná skupina mužů, která se vzájemně hlídala a nevěnovala moc pozornosti před nimi stále jedoucímu Kadlecovi. Marek Kadlec tak svůj překvapivý nástup dovedl až do cíle a obsadil mezi muži fantastické třetí místo! Ze šestice mužů pak byl v finiši nejrychlejší Michal Pešta před Jiřím Pavláskem.
V ženách si pro vítězství dojela Markéta Peštová před Alenou Stibalovou a Patricií Kadlecovou. Ve vloženém závodů žáků na pět kol se z vítězství radovali: Malíková Jana a Stašek Jiří.
Koloběžkáři se mezi inlinisty cítili opět velmi dobře a několikrát bylo vzpomenuto loňské společné setkání ve Vesci na Liberecku. Vložená taneční a obratnostní vystoupení na inlinech příjemně zkrátila čekání na vyhlášení výsledků a mnozí ulevili svým unaveným svalům při masáži.
„ Závod splnil svůj cíl, kterým byla příprava na Evropský šampionát a jsem opět nadšen z výkonu Marka Kadlece. S účastní jsme nakonec poměrně spokojeni, závodem jsme zaskočili za přeložený Liberec a tímto chci poděkovat Inlajn.cz za vstřícnost, díky které jsme mohli v Plzni závodit. Myslím, že mohou litovat ti co nepřijeli, kapacita trasy byla dostatečná a panovala opravdu skvělá atmosféra.“ hodnotí závod Petr Pešta