Eurocup a Česká Rollo liga 2006 proběhla tento víkend v Plzni

Dlouhý závod

O víkendu 13. – 14. 5. odstartoval v Plzni akcí Zlatá koloběžka Plzně letošní ročník nejvyšší domácí koloběžkové soutěže České Rollo ligy 2006 a zároveň pokračovala třetím dějstvím mezinárodní soutěž EUROCUP 2006.
Vstup do vrcholné fáze závodní sezóny zažili koloběžkáři v sobotu odpoledne dlouhým závodem Zlatá koloběžka Plzně v hlavních kategoriích muži/ ženy na 23 km. Asi 20 min po startu se na 40 členný mezinárodní peloton snesla přes půlhodiny trvající průtrž mračen, která změnila silnice v řeky plné vody. Přes toto vážné narušení závodu se nikomu z účastníků nic nestalo a vítěz závodu Ladislav Provod z pořádajícího Klubu koloběhu Plzeň dokázal i přes nepřízeň počasí jet na hranici traťového rekordu. Druhý skončil také domácí závodník Karel Cvalín a třetí v životní formě jezdící Milan Gazárek z Ultimy Praha. Při neúčasti finské reprezentace dojel na šestém místě nejlepší cizinec Stafeno Beltrano z Itálie. V ženách zvítězila také plzeňanka Martina Smitková před Itlakou Miriam Cerruti před shodně na třetí místo finišujícími Markétou Peštovou a Lenkou Štemberovou.
V neděli spojili koloběžkáři své síly s inlinisty a přichystali společnou akci pod názvem DEN NA KOLEČKÁCH, která proběhla ve sportovním areálu SPK Rapid sport Lopatárna. V rámci koloběžkových závodů vyvrcholil program v 15:00 startem kritéria mužů a žena na 11 km, respektive 9 km. Zde se kategorii mužů ve vyrovnaném finiši prosadil na první místo v sobotu odpočívající Jan Vlášek z Ultimy Praha, před plzeňským duem Provod, Cvalín. V ženách s přehledem zvítězila Lenka Štemberová před Itlakou Miriam Cerruti a třetí Markétou Peštovou. V silně obsazené kategorii žáků zvítězil Lukáš Provod před Václavem Červeným a svým mladším bratrem Michalem Provodem, oba sourozenci jsou synové českého koloběžkového suveréna Ladislava Provoda.
Dne na kolečkách se i přes proměnlivé počasí zúčastnilo v koloběžkových a inline-soutěžích přes 195 účastníků, což lze při prvním takto uspořádaném podniku považovat za úspěch.
„Předpovědi nejen našeho lídra Petr Pešta o změnách a větší vyrovnanosti na špičce závodního pelotonu se naplnily. Svoji výkonnost vylepšil můj týmový kolega Karel Cvalín, musel jsem s ním v sobotu hodně bojovat no a nedělní společný finiš vyzněl nejlíp pro Vláška z Prahy. Fantasticky jezdí přes svůj věk Gazárek z Ultimy Praha. Zkrátka tato sezóna nebude z mého ani celo klubového pohledu jednoduchá“. hodnotí výsledky Zlaté koloběžky Plzně její nejúspěšnější závodník Ladislav Provod (KK Plzeň).