43. ročník České Rollo ligy odstartoval v Konstantinových lázních

43.ročník České Rollo ligy odstartoval v Konstantinových lázních
Na start úvodního kola Rollo ligy 2017 se postavilo 108 borců od Aše po Ostravu všech věkových kategorií, od výkonnostních po rekreační koloběžkáře. Opět se ukázalo, že každý si najde svého soupeře či souputníky a naprosto dokonale byla naplněná charakteristika našeho krásného sportovního odvětví: „Rámy závodních koloběžek postavené na míru, “na koleně“ vyrobené konstrukce, hobby stroje,  natvrdo nafouklé pláště, svižná jízda, výkonnostní sportovci, hobíci, krásné studentky i zralé ženy, mladí muži a ostřílení matadoři. Chuť cestovat na závody stovky a tisíce kilometrů, radost z pohybu a setkání – koloběžky –  sport ve své pravé podobě!“
Ale zpět k průběhu akce :
Sobotní závod, resp. předstartovní přípravu ovlivnila silná bouřka a trasa byla mokrá, přesto se všichni postavili na start a otevřeli po 43. Rollo ligovou sezónu 2017.  Časovku na 3, 6 a 9 km projel každý za své, okruh téměř nenabízel místa k odpočinku. Celkově tři nejrychlejší závodníci časovky byli: vítěz Matyáš Olšar (Kostka Racing), druhý Ladislav Provod (PSP- KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ) a třetí Vojta Hrůza (Bez pedálů). V ženách časovku vyhrála Kateřina Ševcová (Kostka Racing), druhé místo patřilo Šárce Waldhauserové (Bokolobka tým Ostrava) a třetí Elišce Onderkové (Lipenští draci).  Sobotní výsledky ke stažení zde.
Neděle přivítala závodníky polojasnou oblohou.
V 8:45 odstartoval dlouhý závod na 21 km žen (7 kol), ultraveteránů, kadetů a žáků. Několik úvodních okruhů, jela na čele 10 -12 členná skupinka závodnic a ultraveteránů. S přibývajícím časem se počet vedoucí skupinky zmenšoval, přesto se vyplnil předpoklad pořadatelů, že o konečném umístění budou závodníci bojovat ve spurtu do posledních metrů. Celkově zvítězila opět Kateřina Ševcová (Kostka Racing), druhé místo patřilo Šárce Waldhauserové (Bokolobka tým Ostrava) a třetí dojel ultraveterán Jiří Jirák (Koloběžci Pardubice).
V 10:20 pak odstartovalo svůj závod na 30 km (10 kol) 58 mužů. Přes ostré tempo od úvodních metrů jel první okruhy na čele kompaktní devatenáctičlenný balík. V pátém kole nastoupil nestárnoucí Láďa Provod, čas kola se stlačil na 5:49 a balík se začal drobit. V šestém kole Olšar a Pavlem stačili čas kola na 5:41 a definitivně se rozpadla i vedoucí skupina, čímž se závodní pole rozdrobilo na jednotlivce a malé skupinky a na tvářích závodníků bylo vidět, že i rychlá trasa bolí  a jak je náročné bojovat o umístění v závodě i o body do celkové Ligové tabulky. Celkově zvítězil opět Matyáš Olšar (Kostka Racing), druhý dojel Jan Pavel (Bez pedálů) a třetí Ladislav Provod (PSP- KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ). Nedělní výsledky ke stažení zde.
Pořadatelé děkují za podporu obci Konstantinovy lázně a především místním hasičům, kteří perfektně zajistili uzavření trasy závodu, zejména v neděli, kdy zpomalili ze stanice vyjíždějící a o 15 minut zpožděný lokální vlak, který by jinak narušil hladký průjezd druhé části pelotonu závodu mužů.