ZLATÁ KOLOBĚŽKA 2017

Poslední červnový víkend (24 – 25. června) proběhlo Plzni Mistrovství republiky.
Na start největšího domácího koloběžkového svátku se postavilo 172 závodníků všech věkových kategoriích od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku a hobby závodníky.
Plzeň je tradiční koloběžková destinace a pořadatelský klub PSP – Klub koloběhu Plzeň opět dokázal zajistit bezvadnou organizaci, kterou doprovázela uvolněná pohodová atmosféra, byť šlo o Mistrovské tituly. Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění, a nebo jen dobrý pocit z odvedeného výkonu.
Absolutním vítězem sobotního kritéria a Mistrem republiky se stal Michal Kulka před Tomášem Pelcem  (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým). V ženách celkově zvítězila Kateřina Ševcová před druhou Anet Morávkouvu (obě KOSTKA Racing tým), třetí celkovém pořadí skončila Andrea Zbožková.
Po kritériu proběhla za velikoho zájmu Autogramiáda účastníků Kick Italy – Gira na koloběžkách. Následne závode Mini Zlatá koloběžka pro děti pod 10 let a Fittness jízda.
Podvečerní závod štafet absolvovalo 22 týmů, mládežnické štafety vyhrál tým KK Lipník nad Bečvou, před štafetami KOSTKA Racing  2  a KOSTKA Racing  1. V ženách zvítězila štafeta Unikosy, před Yedoo a týmem Kobra. Závodů mužů dominovala  štafety Ultima K.Lap Teamu před druhým družstvem Bezpedálů a třetí štafetou PSP KK Plzeň.
Nedělní dlouhý závod mužů na 36 km přinesl v celkovém pořadí úplně stejné výsledky jako sobotní kritérium –  Mistrem republiky se stal Michal Kulka před Tomáše Pelcem (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Matyáš Olšar (KOSTKA Racing tým). V ženách v závodě na 25 km celkově zvítězila a Mistrní republiky je Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Šárkou Waldhauserovou (BoKolobka tým Ostrava), třetí celkovém pořadí skončila Anet Morávkou  (Kostka Racing tým).
Závodníci pořádajícího klubu se prosadili v jednotlivých kategoriích. Nestárnoucí legenda, Ladislav Provod, bojoval každý závod na špici pelotonu a celkovými pátými místy dvakrát zvítězil v kategorii Masters nad 40 let. V této kategorii bral v sobotu v kritériu i nedělním dlouhém závodě stříbrné medaile Karel Cvalín. V mládežnických kategoriích pak sobotním kritériu i nedělním dlouhém závodě brali stříbrnou medaili, kadet Mikuláš Kubík a žákyně Kamila Peštová. Bronz po oba dny získala Anděla Kubíková a ve Naděžda Kadlecová.
„Vypadá, že většina závodníků odjížděla z Plzně spokojená. Podařilo se nám i uspořádat krásný koloběžkový svátek pro všechny, i když se rozdávaly  republikové tituly. Všechny kategorie byly početně obsazené  a mnoha fotek září spokojenost, radost z pohybu a štěstí je vidět v očích oceňovaných borců. Zvítězit mohou sice jen někteří, ale 100% vyhrálo všech 180 závodníků a závodnic + dalších 20 registrovaných účastníků v roli doprovodu, tedy všichni kdo zažili pozitivními emocemi a sluníčkem zalitý  program Mistrovsví republiky- Zlaté koloběžky 2017. “ Končí své hodnocení předseda  pořadatelského týmu PSP KK Plzeň Petr Pešta.