ÚSPĚŠNÉ MISTROVSTVÍ EVROPY 2015 PRO KK PLZEŇ

001 _ME
Po šesti letech se do Česka vrátilo MISTROVSTVÍ EVROPY NA KOLOBĚŽKÁCH. Návrat to byl pravda nečekaný, protože původně měla na začátku srpna Mistrovství Evropy uspořádat Dánská federace, která však od pořádání ustoupila v červnu 2015, tedy prakticky měsíc před největší akcí roku.
Nelehkého úkolu udržet tradici Evropských šampionátů se chopil SPORTOVNÍ KLUB KOLOBĚHU LIPNÍK NAD BEČVOU – LIPENŠTÍ DRACI, který měl původně uspořádat “pouze“ finále Evropského poháru.
Pro KK Plzeň byl Evropský šampionát úspěšný. Marek Kadlec potvrdil, že patří do evropské špičky, v sobotním sprintu získal stříbrnou medaili za Michalem Kulkou a stejně dopadl i v dlouhém závodě na 42 km, kde podlehl pouze Tomáši Pelcovi.
Krásný návrat po zranění kolene prožil Petr Pešta, který do své sbírky přidal další zlatou evropskou medaili, jen již v kategorii master nad 40 let. V dramatickém finále sprintu na 400 m zvítězil nad finskou převahou, o 14 setin před Finem Sami Kuismou. Ve veteránech pak Evropský titul získal i Martin Kadkec, tatínek Marka.
Sami Kuisma si chuť zpravil v neděli při dlouhém závodě na 42 km, kde bohužel porazil Láďu Provoda, který tak bral stříbrnou medaili. Dobrou formu na dlouhých trasách prokázala i Martina Kadlecová (dříve Smitková) jenž při dlouhém závodě žen na 37 km brala bronzovou medaili. Na medaili dosáhl i Karel Cvalín, který byl v závodě mužů do 40 let také na 3 místě.