PSP - klub koloběhu Plzeň

TOUR ŠUMAVA 2014

Fotografie0088

Rekordní účast a vítězi hlavních kategorií Kadlec a Soukupová
Druhé kolo ČESKÉ ROLO LIGY 2014 proběhlo o víkendu 31. května – 1. června na Šumavě v okolí Šindlova, Borové Lady a Kvildy. Účast stejně jako v Moravské Třebové atakovala počet 100 závodníků! Závod byl velmi kvalitně i početně obsazený, ze české špičky nechyběl snad ani jeden borec a i v širokém pelotonu přibilo mnoha výkonnostních koloběžkářů.
Sobotní dlouhý závod na 26 km byl odstartován u osady Šindlov v 16:10 a po prvních klesajících šesti kilometrech do Borové Lady začal ostré tempo závodu diktovat Ladislav Provod, ovšem letos v mírném protivětru se za je ho zády až do stoupání na Kvildě udržel 10 členný balík složený zejména ze závodníků KK Plzeň a Ultimy. V nejprudším stoupání v centru boce ke kostelu sv. Štěpána pak nasadilo k trháku trio mladých závodníků Marek Kadlec, Tomáš Pelc a Michal Kulka, čímž vedoucí balík roztrhali a pak už šli téměř všichni závodníci do stoupání na sedlo Přilby za své. O vítězi se rozhodovalo až v závěrečném kilometru a z dua Kadlec, Pelc měl více sil Marek Kadlec, který tak letos oslavil své první ligové vítezství! V ženách jasně vyhrála Pavlína Soukupová.
Místo nedělní časovky od bývalých kasáren u Vimperka do Šindlova na 7 km byl díky velké účasti závod změněn na “horské kritérium“ s rozdělením do třech startů po kategoriích od mládeže, seniory, a třetí start master a veterány. Po sobotním horském závodě byla i nědělní trasa pro všechny velmi náročná. Jelikož pořadatel stále nevydal celkové výsledky, tak předběžně, zvítězil Markem Kadlec, opět ve finiši před Tomášem Pelce a pravděpodobně celkově třetím Ladislave Provodem, jasným vítězem kategorie masters. V ženách se také znovu radovala z vítězství Pavlína Soukupová .
„ S výsledky našeho týmu jsem opět spokojen. Po oba dny krásné výkony mladého Marka Kadlece, pak velmi kvalitní časy Ládi Provoda, vítěze masters, i Karla Cvalína, třetího v seniorech. Ženy odvedly svůj dobrý standard. Výborně zajel při své první účasti Richard Šimurda, v sobotu třetí v masters a v neděli po prohraném finiši těsně čtvrtý.“
Celkové výsledky nelze uveřejnit, protože zatím byly vydány. Pěkné počasí a jedinečná šumavská příroda dala závodu neopakovatelnou atmosféru, ale bohužel se i ukázalo, že při současném nárůstu závodníků, nebude pravděpodobně možné bez jistých změn v nastavení závodu další ročník oblíbené Tour de Šumava v příští rok uspořádat.