PARÁDNÍ KOLOBĚŽKOVÉ KRITÉRIUM V TOUŠKOVĚ

Sportovní odpoledne v pátek 7. Června v Městě Touškov u Plzně bylo doslova parádní.  Po víc jak týdnu zamračené oblohy a velkých srážkách, které leckde v ČR způsobily povodně, vykouklo v plzeňském kraji sluníčko a páteční odpoledne a podvečer patřil Touškov sportovcům a dobré náladě.
V 16:00 otevřely akci závody dětí na kole a účast byla rekordní – 162 účastníků!
Hlavní programu, závodu nejprestižnější silniční série kriterijních závodů GIANT LIGY, předcházelo kritérium koloběžkářů na 5 kol/5 kilometrů. Někteří závodníci využili hezkého počasí a do Touškova dorazili z Plzně na koloběžkách.
Desetičlenný peloton koloběžkářů, pak objel úvodní dvě kola závodu společně a až pak se začalo závodit. Z vítězství se radoval Marek Kadlec, druhý dojel Petr Pešta a třetí Vojtěch Hrůza. V ženách zvítězila Patricie Kadlecová. Ale o závodění tak úplně nešlo, závodní koloběh byl představen velké části laické i sportovní veřejnosti a koloběžkáři si pak odpoledne ještě pěkně užili.
Cyklistický závod na 60minut kategorie Elite byl totiž velmi zajímavou podívanou. Hned od prvních metrů se rozjelo šílené tempo a brzy se balík roztrhal na 2 skupiny, k vidění bylo velké nasazení, nahraně projížděné zátočiny a také  několik pádů, prostě se závodníci vůbec nešetřili.
Velké vyhlášení vítězů včetně koloběžkových kategorií a předávání cen od starostky Touškova a ředitele Plzeňské teplárenské bylo příjemnou tečkou za na koloběžce stráveným odpolednem.