Marek Kadlec ovládl úvodní kolo Rollo ligy 2016

Marek web
Plzeňští koloběžkáři zahájili sezónu úspěšně
 O víkendu 28. – 29. května 2016 byla zahájena České ROLLO LIGA 2016. Úvodní kolo se konalo  v Mezeříči a Staré Boleslavi ve středních Čechách a na start se postavilo 100 závodníků z celého Česka.
V obou víkendových hlavních závodech mužů dominoval Marek Kadlec závodník PSP – Klubu koloběhu Plzeň!
Sobotní časovka na 23 km se startem a cílem v obci Mezeříč byla pro všechny závodníky těžkou zkouškou a závěrečné 4 km dlouhé stoupání dokonale prověřilo fyzickou připravenost.  Přibližně od 15 kilometru časovky bylo jasné, že o vítězství svádí souboj pouze dva plzeňští závodníci Marek Kadlec a Ladislav Provod. Kadlec nakonec o generaci staršího kolegu porazil a pro PSP KK Plzeň to znamenalo dvojité zastoupení na celkových stupních vítězů.  I další plzeňští muži podali v úvodním závodu skvělé výsledky, Karel Cvalín byl celkově šestý, Petr Pešta sedmý a Martin Kadlec desátý.
V ženách seniorkách ovládla časovku Martina Kadlecová.
Nedělní kritérium na 1 rovinatém okruhu ve sportovním areálu Stará Boleslav Hoštka, tedy v místech kde se často připravoval legendární atlet Emil Zátopek, přineslo úplně jinou podívanou, především hlavní závod mužů  na 12 km (10 kol). Přes extrémní rychlost se na čele pohyboval dvacetičlenný balík závodníků, tělo na tělo. I přes několik pokusů o roztrhání skupiny vyvrcholil tento kontaktní závod strhujícím sprintem šestice závodníků. Zvítězil Marek Kadlec před Jaromírem Odvárkou a Janem Vláškem (oba Ultima K. Lap Team) a jen 1,2 vteřiny dělilo od vítězství pátého Petra Peštu, který  tak zvítězil v kategorii masters.
V ženách seniorkách opět ovládla kritérium Martina Kadlecová.
„ Bouřky se oblasti závodů vyhnuly, opět byla fantastická přátelská atmosféra, všichni závodníci  našeho týmu podali velmi dobré výkony a s výsledky našeho klubu musíme být v současné konkurenci absolutně spokojeni. Pravdou je, že Markovi na startu chyběli dva největší soupeři z posledních sezon Michal Kulka a Tomáš Pelc, kteří zvolili individuální přípravu před červencovým Mistrovstvím světa v Austrálii.  Za 14 dní nás čeká česká část Evropského poháru, profily v Jeseníku budou náročné, tedy uvidíme zda výkonnost potvrdíme i tam.“ hodnotí první kolo Rollo ligy předseda KK Plzeň Petr Pešta.
Jak vše dopadlo, veteráni, žáci, žákyně, veteránky, ultraveteráni …….. výsledky najdete  zde: